Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

У 2017 році абітурієнти з Криму зможуть вступити до українських вишів за спеціальною державною програмою. Це передбачено відповідно до Законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».

В цьому році крім звичайної системи, яка існує з минулого року і передбачає дистанційне навчання в українських школах з наступною здачею ЗНО, передбачено ще й спрощену систему. Вона здійснюється через освітні центри «Крим-Україна» та не передбачає здачі ЗНО та подачі документів про освіту. Замість них до освітнього центру необхідно подати лише заяву про вступ та освітню декларацію.

Після цього треба здати два обов’язкових екзамени з української мови та історії України та один профільний екзамен за напрямком майбутньої освіти, який визначає виш.Причому якщо абітурієнт набере при здачі освітнього сертифікату більше 100 балів, то він не здає вступні іспити.

В Херсоні діють три освітні центри «Крим-Україна» з 12 відкритих в Україні, на базі: Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії. Вони прийматимуть документи від абітурієнтів з 19 червня по 30 вересня 2017 року.

Для студентів з Криму та окупованих територій Донбасу передбачено 20 відсотків від усіх бюджетних місць у вишах. На Херсонщині ця квота складає 1000 студентів. Причому при вступі на бюджет студенти з тимчасово окупованих територій, отримують статус внутрішньо переміщеної особи та забезпечуються державою соціальною стипендією, безкоштовними підручниками та безкоштовним доступом до Інтернету.

Крім вступу в межах квоти бюджетних місць абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступити на контрактне навчання. При цьому отримавши статус внутрішньо переміщеної особи, студент має право на довготерміновий пільговий кредит від держави.

Зазначимо, що крім державної програми на Херсонщині запроваджується обласна програма розвитку людського капіталу. За нею планується створення умов для розвитку людського капіталу, що передбачає доступну освіту для забезпечення підготовки спеціалістів для ринку праці Херсонщини і забезпечення їх соціальними гарантіями.

Це саме стосується і жителів окупованих територій Донбасу.

За додатковою інформацією з питань вступу та пов’язаних з ним питань ви можете звернутися до управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА за тел.: +38 (0552) 45-52-96


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні103
mod_vvisit_counterВчора163
mod_vvisit_counterНа цьому тижні653
mod_vvisit_counterНа минулому тижні762
mod_vvisit_counterУ цьому місяці359
mod_vvisit_counterУ минулому місяці4435
mod_vvisit_counterВсього351559

За останні 20 хвилин: 1
Ваш IP: 34.231.21.160
,
Зараз: 2020-07-03 12:44

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.