Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

decДецентралізація — це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування, щоб якомога більше повноважень мали ті органи, які ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше.

Всім нам відомо, що у селах погані дороги, в селах погане  вуличне освітлення, а в більшості воно відсутнє, соціальні об’єкти потребують ремонту або відсутні. В клубі треба сидіти в шубі, бо холодно. А чому так? «Немає грошей» - каже сільрада. «Зверху» не дають достатньо. Державна влада не дає місцевому самоврядуванню скільки потрібно для того, щоб місцеве самоврядування виконувало свою роботу як годиться. Всі гроші йдуть на зарплату працівникам сільради, а більше «нема де взяти». Може проблема в тому, що держава бідна? А як воно в інших державах, де села, як лялечки, – у Швейцарії чи Німеччині, у тій самій Польщі?

Виявляється, що в цих країнах держава набагато менше втручається в місцеві справи. У тамтешніх селах міцні традиції самоврядування, люди в громадах слідкують за тими, кого обрали, велика частина місцевих податків залишається в місцевих громадах і використовується розумно. Якщо запитати громадян цих країн про владу, то вони згадають, передусім, не президента чи прем’єра, а свого найближчого голову місцевого органу самоврядування — скажімо, війта чи мера. Вони добре знають хто це, контролюють місцеву владу зі свого боку. Держава також контролює місцевих очільників, щоб вони дотримувалися законів.

Наша держава теж обрала курс цивілізованих держав. Вона наважилася дати більше можливостей людям, дати  прав і ресурсів, щоб вистачало й на дороги, і на школу.

Держава передає ресурси та повноваження згори вниз, передає засоби вирішення проблем на той рівень, де проблеми виникають, а потім і вирішують. Але для цього потрібно декілька невеликих громад об’єднати у потужнішу громаду, базуючись на географічних, історичних, економічних принципах. Для планування таких об’єднавчих процесів обласні ради ухвалили перспективні плани розвитку. Цей процес не був «безхмарним» і легким, до цих планів можливі зміни, але суть залишається такою: щоб бути в змозі хазяйнувати на своїй землі самостійно, треба зміцнитися, об’єднуючись.

На території нашого району планується утворення 4 об’єднаних територіальних громад (далі - ОТГ), які мають позитивні висновки обласної державної адміністрації, а саме: Асканія-Нова ОТГ, Хрестівська ОТГ, Чаплинська ОТГ, Присиваська ОТГ.

Постановами Центральної виборчої комісії:

- від 23 вересня 2016 року № 396 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 11 грудня 2016 року» призначено на неділю, 11 грудня 2016 року, перші вибори в Асканія-Нова селищній об’єднаній територіальній громаді та Хрестівській сільській об’єднаній територіальній громаді;

- від 07 жовтня 2016 року № 437 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 18 грудня 2016 року» призначено на неділю, 18 грудня 2016 року, перші вибори в Чаплинській селищній об’єднаній територіальній громаді та Присиваській сільській об’єднаній територіальній громаді.

Нам випав шанс зробити ці громади вдалою, яскравою «вітриною» реформи, щоб у всіх інших не виникало сумнівів щодо доцільності об’єднання.  Хтось скаже : «І що зміниться ?» А зміниться те, що контроль збоку самих людей, які обирають собі владу та контроль збоку держави через інститут префектів, що наглядатимуть за законністю рішень місцевих органів влади, створять систему балансів і противаг, як  це є  у європейських країнах.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні19
mod_vvisit_counterВчора176
mod_vvisit_counterНа цьому тижні195
mod_vvisit_counterНа минулому тижні805
mod_vvisit_counterУ цьому місяці19
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3526
mod_vvisit_counterВсього346960

За останні 20 хвилин: 8
Ваш IP: 3.235.75.174
,
Зараз: 2020-06-01 00:49

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.