Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

Крим став прецедентом сучасної світової історії. У післявоєнній Європі це, напевно, єдиний випадок, коли в мирний час одна держава окупувала і анексувала частину території іншої незалежної держави, тим самим порушивши всі існуючі міжнародні та міжурядові угоди.

Попри факт окупації, єдиним законним статусом Кримського півострова в очах міжнародного співтовариства є статус Автономії Республіки Крим та м. Севастополь у складі України. Всупереч цьому Росія встановила свій контроль над територією, що призвело до систематичних масштабних порушень фундаментальних прав людини. Такі дії російської влади стали загрозою міжнародній безпеці.

Кримчани до останнього протистояли окупації, яка спочатку маскувалась під проросійські мітинги, «самооборону» Криму та «зелених чоловічків». Протягом кінця лютого – березня 2014 року Крим протистояв окупації як міг – цивільні люди, ризикуючи життям, проводили тисячні мітинги за суверенність України, а військові підрозділи, не зважаючи на тиск та погрозу життю їх сім’ям, залишались вірні присязі. В цей час військові РФ захоплювали об’єкти інфраструктури Криму, будували укріппозиції та встановлювали блок-пости з російським «триколором» на межі з Херсонською областю. Українські військові частини та флот на території Криму блокувались «зеленими чоловічками» зі спробами штурму.

Під час окупації Криму Російською Федерацією загинули люди – як цивільні, які чинили спротив агресору, так і військові. Також були зафіксовані випадки викрадення людей та застосування тортур – ці випадки досі не розслідувані і винні не понесли покарання.

16 березня 2014 року відбувся так званий «референдум» про статус Криму і масові акції протесту проти окупації припинилися. Учасники проукраїнського руху зосередились на допомозі українським військовим та їх сім’ям, які виїжджали на материкову Україну. Але спротив на цьому не зупинився.

До другої річниці тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь в Україні з 20 лютого проводяться різні заходи. Одним з найбільш масштабних є міжнародний форум «Крим – це Україна. 2 роки окупації», який відбудеться у Києві 26 лютого.

Як зазначають організатори, форум має стати майданчиком для аналізу подій, що відбулись за 2 роки окупації Криму, як на півострові, так й в Україні та за її межами. Серед найважливіших тем форуму є порушення прав людини в Криму, інформаційна пропаганда, яку розгорнула Російська Федерація проти України.

Перша панель форуму «Інформаційна реінтеграція Криму: діалог в умовах анексії» спрямована на пошук концепту діалогу із мешканцями анексованого Криму, сенсів та необхідних посилів. Панель має стати початком обговорення комунікаційної стратегії із інформаційної реінтеграції анексованого півострова.

Друга панель «26 лютого. Кримський спротив: боротьба кримських татар за Батьківщину» матиме на меті обговорення наступних тем: заборона Меджлісу кримських татар в Криму та чисельні репресії проти народу, право корінного народу на самовизначення та політичне майбутнє Криму. 


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні18
mod_vvisit_counterВчора91
mod_vvisit_counterНа цьому тижні109
mod_vvisit_counterНа минулому тижні816
mod_vvisit_counterУ цьому місяці2795
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3915
mod_vvisit_counterВсього415866

За останні 20 хвилин: 2
Ваш IP: 3.236.51.151
,
Зараз: 2021-10-26 02:14

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.