Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

Поліомієліт – це дитячий спинномозковий параліч, висококонтагіозне, гостре інфекцій захворювання, викликане ентеровірусом людини (поліовірус), який вражає нервову систему і за лічені години може привести до загального паралічу. Збудник передається від людини до людини, фекально-оральним шляхом (забруднена вода, продукти харчування) і розмножується в кишечнику. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність м’язів шиї, біль у кінцівках. В одному з 200 випадків розвивається параліч (зазвичай ніг), 5-10% з числа таких паралізованих дытей помирають через параліч. 

Поліомієліт вражає, в основному, дітей віком до 5 років. Поки в світі залишається хоча б одна інфікована дитина, вона є загроза для всіх.

З 2002 року Україна отримала статус країни, вільної від поліомієліту. Циркуляція вакцинного вірусу поліомієліту сталася через низьку охопленість вакцинацією в Україні після 2008 року і як наслідок відсутність повного захисту населення країни від розповсюдження «дикого» штаму вірусу поліомієліту.

На теперішній час, на території області не зареєстровано випадків захворювання дітей на поліомієліт, та не виявлено циркуляції диких та вакцинних вірусів поліомієліту І, ІІ, ІІІ типів.

В регіоні з початку поточного року рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту становить 14,4% на рівні середньоукраїнського показника. Щоб зупинити передачу і запобігти спалаху поліомієліту належить підтримувати високий рівень охоплення вакцинацією.

Поліомієліт невиліковний, але йому  можна запобігти. Неодноразове введення поліомієлітної вакцини захищає дитину на все життя. Розробка ефективних вакцин для профілактики паралітичного поліомієліту стала одним з найбільш великих медичних досягнень 20-го сторіччя.

Є два різновиди вакцин від поліомієліту, які використовують в Україні: ІПВ- інактивована вакцина, яка містить убитий вірус та яку використовують для перших двох щеплень дітей.Для наступнихщепленьвикористовують ОПВ — оральну поліомієлітну вакцину, що містить ослаблений поліомієлітний вірус, який не становить загрози для організму.Вакцина ОПВ найбільш ефективна для того, щоб зупинити розповсюдження вірусу та забезпечити колективний імунітет.

Швидко зупинити поширення вірусу може загальна імунізація за допомогою оральної вакцини ОПВ.

Міністерство охорони здоров’я України отримало достатню кількість доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) та вакцини проти поліомієліту оральної, живої (ОПВ) виробництва Санофі Пастер, Франція. Ці вакцини в найближчий період надійдуть до області у повному обсязі.  Вакцина є безпечна, ефективна, і найякісніша, якою користуються у світі.

Важливо ефективно використати надану вакцину для проведення як планових щеплень дітям, так і тим, що не отримали вакцинацію у попередні роки.Щеплення здійснюються відповідно до схем Національного календаря щеплень.

          Імунізація вважається одним із найбільш ефективних, економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. 


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні64
mod_vvisit_counterВчора100
mod_vvisit_counterНа цьому тижні64
mod_vvisit_counterНа минулому тижні607
mod_vvisit_counterУ цьому місяці1719
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3077
mod_vvisit_counterВсього392587

За останні 20 хвилин: 2
Ваш IP: 3.227.235.183
,
Зараз: 2021-04-18 10:41

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.