Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

  borotba tuberkul          Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу.

Найбільшого тріумфу Кох досяг 24 березня 1882 року, коли оголосив про те, що зумів виділити бактерію, яка викликає туберкульоз. У той час це захворювання було однією з головних причин смертності. Кох приготував вакцину з ослаблених бактерій туберкульозу але попередити захворювання за допомогою цієї вакцини йому не вдалося. Ця вакцина під назвою Туберкулін досі застосовується як допоміжний засіб при діагностиці туберкульозу. Щеплення проти туберкульозу було знайдено тільки через декілька років після смерті Коха, але це ніяк не зменшує важливості відкриття і заслуг Коха в справі по боротьбі з туберкульозом. У 1905 році Роберт Кох був удостоєний Нобелівської премії, а відкриті ним бактерії дістали назву «Палички Коха».

 Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження – хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту, потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, навіть у висохлої мокроті і на різних предметах вони виживають до шести-восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно-побутовий передачі через посуд, білизна, книги.

 На туберкульоз хворіють не тільки люди, але і тварини. Тому можливе зараження при вживанні некип’яченого молока, не провареного м’яса, яєць, при догляді за хворими домашніми тваринами.

 Тому туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов’язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих.

В Україні з 1995 року спостерігається епідемія туберкульозу, яка невпинно прогресує і є однією з основних медико-соціальних проблем. Зафіксовано поширення усіх форм туберкульозу. Кількість хворих становить 1,4% чисельності населення країни. Нині туберкульоз в Україні призводить до найбільшої кількості смертельних випадків від інфекційної патології. За період з 1991 року, коли почало відмічатися поступове зростання захворюваності на туберкульоз, рівень смертності зріс у 2,7 раза і становить 22,6 на 100 тис. населення.

 У державі відмічено поступове зростання захворюваності на туберкульоз - починаючи з 1991 року рівень захворюваності зріс у 2,4 раза. За 2015 рік рівень захворюваності зріс на 4,4% і дорівнює 80,9 на 100 тис. населення. Захворюваність на туберкульоз серед дітей у порівнянні з минулим роком зросла на 2,2% і становить 9,3 на 100 тис. дитячого населення. У 2015 році виявлено 38 403 нових випадки захворювання на туберкульоз. Найвищі показники захворюваності на всі форми туберкульозу залишаються у південно-східних регіонах України: Херсонській області - 166,2 на 100 тис. населення; Миколаївській - 114,9; Луганській - 112,4, Донецькій, Кіровоградській, Харківській та Одеській областях - перевищує 90 на 100 тис. населення.

 Вперше проникли в організм мікобактерії туберкульозу розповсюджуються в організмі людини, але не обов’язково викликають захворювання. Багато хто з них гинуть. Але деякі можуть зберегти життєздатність і роками перебувати в організмі, до пори до часу не завдаючи йому шкоди. Несприятливі чинники – погані житлові умови, неповноцінне харчування, брак доброї питної води, стреси, недосипання, зниження опірності організму внаслідок перенесених інших хвороб, низька санітарна культура населення збільшують ризик зараження. Дуже схильні до захворювання на туберкульоз ті, хто зловживає алкоголем і курінням. Все це знижує опірність організму, і зустріч з паличкою Коха обертається трагедією.

Для своєчасного виявлення туберкульозу дітям до 14 років щороку проводять постановку проби Манту (в школі чи у поліклініці за місцем проживання). Починаючи з 15 років, профілактичні флюорографічні обстеження проводять щорічно. Щорічним флюорографічним оглядам підлягають особи, які входять до обов'язкової групи: соціальної та медичної груп ризику.

За даними Центру медичної статистики в Україні щогодини реєструється чотири нових випадки туберкульозу та один випадок смерті від цієї хвороби. На диспансерному обліку в протитуберкульозних диспансерах знаходяться 670 тисяч чоловік, або кожний 70-й мешканець України. Ситуація з туберкульозу ускладнюється зростаючою епідемією ВІЛ/СНІДу та поширеністю хіміо- та мультирезистентних форм туберкульозу.

Туберкульоз, в першу чергу, є великою соціальною проблемою. Цією недугою хворіють в основному соціально – незахищені верстви населення: безробітні, особи, що виїжджають на заробітки, сезонні робітники, особи, що повернулися із місць позбавлення волі та особи ромської народності. Взагалі туберкульоз “любить” вологий клімат, погане харчування та несприятливі житлові умови, безробіття. Половина хворих — це люди працездатного віку, які ніде не працюють. Одним із важливих компонентів в подоланні епідемії туберкульозу є соціальна підтримка хворих на туберкульоз, які отримують лікування в амбулаторних умовах.

Лікувати туберкульоз складно, тому що він «мутував» і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. З’явилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливу екологічного середовища і прийому медикаментозних засобів без призначення лікаря.

 Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.

 Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно:

 – Відмовитися від шкідливих звичок, які знижують опірність організму.

 – Слідкувати за чистотою і порядком в приміщенні і за його межами.

 – Не допускати захаращення і скупчення пилу.

 – Щодня проводити прибирання квартири і меблів вологим способом.

 – Як можна частіше провітрювати приміщення.

 – Не чистити в кімнаті одяг і взуття.

 – Завжди мити руки перед їжею.

 – Дотримуватися режим харчування.

 – Не купувати м’ясо, молоко на стихійних ринках.

 – У їжу вживати тільки кип’ячене молоко.

 – Дотримуватися режим праці та відпочинку.

 – Гартувати свій організм.

 – Займатися фізкультурою і спортом.

 – Частіше бувати на свіжому повітрі.

 – Боротися зі стресом.

 – Регулярно проходити флюорографічне обстеження.

 – Бути непримиренним до санітарних недоліків.

 Дотримуючись необхідні запобіжні заходи, можна убезпечити себе від небезпеки зараження. Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих.

 Всесвітній День боротьби з туберкульозом був заснований для того, щоб закликати населення берегти власне здоров’я.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні73
mod_vvisit_counterВчора100
mod_vvisit_counterНа цьому тижні73
mod_vvisit_counterНа минулому тижні607
mod_vvisit_counterУ цьому місяці1728
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3077
mod_vvisit_counterВсього392596

За останні 20 хвилин: 4
Ваш IP: 3.227.235.183
,
Зараз: 2021-04-18 11:25

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.