Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

1384359111 diabet14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом та

День народження Фредеріка Бантінга, людини яка відкрила інсулін і

тим самим врятувала мільйони життів

Цукровий діабет

ЦД - це порушення обміну речовин, при якому у крові збільшується  вміст цукру. Діагноз ЦД встановлюють при показниках цукру крові натще серце  – більше 6,1 ммоль/л,  а через 2 години після їжі - більше 11,1 ммоль/л.

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ- найнебезпечніший виклик людству у ХХІ столітті. В Україні сьогодні зареєстровано1,2 млн хворих ЦД. У нашому Чаплинському районі 906 чоловік перебувають на обліку з діагнозом  цукровий діабет, з них – 192 хворих отримують інсулін.

 

          Основна причина захворювання – зміна способу життя сучасної людини. Ми споживаємо значно більше калорій, ніж наші батьки, не говорячи вже про бабусь – дідусів, а рухаємось значно менше, ніж вони. Більша кількість їжі при меншій  витраті енергії приводить до неконтрольованого набору ваги.

ЦД 2-го типу (синоніми – «діабет дорослих»,  «діабет повних»), як правило виникає після 40 років. ЦД 1 типу (інсулінозалежний діабет, «діабет молодих» або «діабет худих» - виникає частіше у дитячому або молодому      (до 40 років) віці.

Симптоми цукрового діабету: сильна спрага; постійна сухість у роті, незалежно від випитої рідини; сухість шкіряних покривів і періодично свербіж, головним чином статевих органів; часте сечовипускання, особливо вночі; зміна ваги тіла – людина або стрімко худне без будь-якої дієти, або стрімко набирає вагу; підвищений апетит; швидка втомлюванність і підвищена слабкість, знижена працездатність; тривале загоєння ран; гнійні висипання на шкірі.                                                                                                                                      

Основні причини виникнення цукрового діабету: 1) ожиріння; 2)спадковість; 3)вірусні інфекції: грип,краснуха, гепатит,вітряна віспа - ці інфекції можуть стати поштовхом до розвитку ЦД; 4) деякі захворювання підшлункової залози: панкреатит, рак; 5) стрес і депресія: треба оберігати організм від нервових перевантажень і нервових станів,так як це і не є прямою причиною виникнення ЦД, але може послужити пусковим механізмом в розвитку захворювання.

             Всього сто років назад ЦД був смертельним вироком. Всі кого вражала ця недуга були приречені на болісне згасання і причина цьому відсутність в організмі одного гормона, який без малого 95 років тому відкрив канадський вчений Фредерік Бантінг. В січні 1922 року він вперше в історії врятував хлопчика, який вмирав від цукрового діабету, зробивши йому ін᾽єкцію інсуліну. Бантінг передав всі права на препарат університету Торонто і вже в 1923 році інсулін став доступним всім хворим цукровим діабетом. Вченому в цьому ж році була присуджена Нобелівська премія по фізіології і медицині. Сер Фредерік Бантінг загинув 22 лютого 1941 року в ході Другої світової війни в авіакатастрофі над Нюфалендом.  Винахід вченого продовжує щорічно рятувати мільйони життів. Наука не стоїть на місці і ми чекаємо, що в не дуже далекій перспективі з᾽являться більш  радикальні методи лікування ЦД : пересадка підшлункової залози (бета–клітин), створення штучної підшлункової залози. 


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні63
mod_vvisit_counterВчора100
mod_vvisit_counterНа цьому тижні63
mod_vvisit_counterНа минулому тижні607
mod_vvisit_counterУ цьому місяці1718
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3077
mod_vvisit_counterВсього392586

За останні 20 хвилин: 1
Ваш IP: 3.227.235.183
,
Зараз: 2021-04-18 10:40

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.