Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

     2120  Снаряди з «Граду» летять вдвічі швидше за швидкість звуку. Почути постріл і звук ракети, що в тебе летить, неможливо.

Однак залп з «Граду» добре видно. Вночі це яскравий спалах на горизонті, вдень — димні сліди злітаючих ракет. Тому, в першу чергу, потрібно організувати чергування людей, які вчасно побачать і попередять про початок обстрілу.

Дальність стрільби варіюється від 5 до 20 кілометрів. Після сигналу від спостерігача, є всього декілька секунд, щоб сховатися.Розкид снарядів — 50-100 метрів

Ракета «Граду» в рази потужніші за мінометну міну. Важкі снаряди легко пробивають стіни будинків і ламають міжповерхові перекриття.
Тому в будівлі краще ховатися в підвалі або на підлозі першого поверху. Обирайте місце в кутку між несучими стінами, там менше шансів потрапити під обрушену стелю. Ще важливо знаходиться недалеко від вікна чи дверей, щоб можна було швидко залишити будівлю в разі потрапляння.

Осколково-фугасний снаряд «Граду» має контактний детонатор, який спрацьовує при ударі об землю.Як і у випадку з мінометом, уламки, після вибуху, летять вгору і в сторони. Від них надійно захищають окопи, щілини, воронки, бліндажі, але якщо обстріл застав вас на відкритій місцевості — лягайте на землю і притискайтеся до неї якомога сильніше, прикривши голову руками.

На кожній пусковій установці «Град» — 40 снарядів, які при необхідності можна випустити за 20 секунд.Зазвичай, дають залп приблизно з 10-30 снарядів, після чого уточнюють результати стрільби і корегують вогонь, або ж змінюють позицію.Можливий і масований обстріл, тому не поспішайте виходити їх укриття, що не вичекавши хоча б 10 хвилин після закінчення обстрілу.

Основні правила виживання при обстрілі з «Граду»:

— Організація постійного спостереження.

— Постійно тримати в полі зору будівлі, що знаходяться поблизу, споруди, місцеві предмети, які можна швидко використовувати як укриття.

- В будівлі краще ховатися в підвалі або на першому поверсі — в кутку, недалеко від вікна чи дверей.

— Після закінчення залпу не поспішати виходити з укриття.

 

Бережіть своє здоров’я і життя!


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні112
mod_vvisit_counterВчора163
mod_vvisit_counterНа цьому тижні662
mod_vvisit_counterНа минулому тижні762
mod_vvisit_counterУ цьому місяці368
mod_vvisit_counterУ минулому місяці4435
mod_vvisit_counterВсього351568

За останні 20 хвилин: 6
Ваш IP: 34.231.21.160
,
Зараз: 2020-07-03 13:29

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.