Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

dszn sankur-a-456x256Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Санаторно-курортне лікування - це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах. Кабінетом Міністрів України прийняті нормативно-правові акти з питань організації санаторно-курортного лікування ветеранів війни, учасників АТО, осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань”, інвалідів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 01 січня 2017 року запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 23.11.2016 року  № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,   який базується на укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Безоплатними  санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

-  громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:

-  для громадян, віднесених до категорії 1, - 18 днів;

- для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи ( з наслідками травм і

захворюваннями хребта  та спинного мозку) – до 35 днів;

-  для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

                                                              

Санаторно-курортне лікування постраждалих учасників антитерористичної операції та  осіб з інвалідністю

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням»  (зі змінами) (далі - Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200,  безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок забезпечуються:

1) учасники бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

2) інваліди війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

3) інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них: I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених уПорядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від22 лютого 2006 року              № 187 таПорядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 року             № 446.

У 2017 році Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р.        № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій).

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361.

Для отримання путівки  особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

1) заяву;

2) медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3) копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4) копію військового квитка (за наявності);

5) копію документу, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

З орієнтовним переліком санаторно-курортних закладів можна ознайомитись за посиланням http://dsvv.gov.ua/vidpovidi/sanatorno-kurortne-likuvannya та на веб-сайті Мінсоцполітики http://www.mlsp.gov.ua  в розділі «Громадянам», далі «Санаторно-курортне лікування».

На сьогоднішній день в України надають пропозиції із надання послуг для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку              5 санаторіїв:

ДП „Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр „Слов’янський курорт” (Донецька обл.);                      

ДП „Клінічний санаторій ім.. Пирогова” ЗАТ „Укрпрофоздоровниця” (Одеська область);

ДП „Південь-Курорт-Сервіс „Санаторій „Оризонт” (Одеська область);

ТОВ „Санаторій Арктика” (Запорізька область);

ТОВ „Санаторій „Борисфен” (Миколаївська обл.)

За більш детальною інформацією, просимо звертатися до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації за адресою:   смт. Чаплинка, вул. Грушевського, 44, кабінет № 2. Телефон для довідок (05538)2-18-93, 2 11 35.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні85
mod_vvisit_counterВчора56
mod_vvisit_counterНа цьому тижні85
mod_vvisit_counterНа минулому тижні783
mod_vvisit_counterУ цьому місяці731
mod_vvisit_counterУ минулому місяці3198
mod_vvisit_counterВсього388146

За останні 20 хвилин: 3
Ваш IP: 3.220.231.235
,
Зараз: 2021-03-07 23:49

УСЗН

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.