Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

70513216Як відомо, на органи Пенсійного фонду покладено функції по веденню реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

За даними реєстру застрахованих осіб назначають пенсії та всі види соціальної допомоги.

Перевірити правильність відомостей в реєстрі можливо на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зареєструватись на веб-порталі дуже просто — одноразово звернутись із заявою до територіального органу Фонду та закінчити реєстрацію уже вдома. А з листопада 2016 року процедуру ще більше спростили. Відтепер, якщо у особи є електронний цифровий підпис, то вона зможе зареєструватись відразу ж на веб-порталі, без попереднього звернення із заявою до органів Фонду.

В особистому кабінеті на веб-порталі особа має можливість переглянути  відомості щодо страхового стажу, нарахованої заробітної плати (довідка за формою ОК-5), пенсійних виплат (за наявності).

Але деякі громадяни стикаються із такою ситуацією, коли інформація про нараховану їм заробітну плату, що відображена в довідці за формою ОК-5, не відповідає відомостям, що містяться в довідці про доходи, яка надається органами Державної фіскальної служби. В такому випадку не завжди необхідно бити на сполох щодо недостовірності відомостей в реєстрі застрахованих осіб. Є декілька об'єктивних причин розбіжностей даних. Давайте розглянемо їх.

Суми відпускних та лікарняних в довідці ОК-5 відображаються у тому періоді за який їх нарахували. Лікарняний може бути нарахований у січні 2017 року, але за період грудня 2016. В довідці ОК-5 сума такого лікарняного буде відображена у грудні 2016 року. В довідці про отримані доходи зазначена сума увійде до суми доходу за І квартал 2017 року.

Така ж ситуація і з відпускними виплатами. Як відомо їх нараховують “наперед”.  Таким чином, відпускні, нараховані у грудні 2016 року за січень 2017 року, в довідці за формою ОК-5 відображаються у січні 2017 року, а в довідці про отримані доходи вони входять до суми доходу за ІV квартал 2016 року.

Крім того, необхідно враховувати, що не всі види виплат враховуються при нарахуванні пенсії та соціальних виплат, тому у довідці за формою ОК-5 вони не відображаються. А ось в довідці про отриманий дохід вони фігурують. До таких виплат відноситься вихідна допомога при звільненні особи.

А от коли розбіжності  пояснюються помилками у звітності, яку подано до органів Державної фіскальної служби, необхідно невідкладно звертатись до роботодавця (бухгалтера) щодо виправлення помилок, оскільки вони можуть вплинути на розмір пенсії, або соціальної допомоги.

Запам'ятайте, що роботодавець відповідає за надання достовірних відомостей про працівників. Тому особа має право вимагати від свого роботодавця виправлення помилок у звітності та приведення даних у відповідність до бухгалтерських документів.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні66
mod_vvisit_counterВчора245
mod_vvisit_counterНа цьому тижні66
mod_vvisit_counterНа минулому тижні1641
mod_vvisit_counterУ цьому місяці4210
mod_vvisit_counterУ минулому місяці5519
mod_vvisit_counterВсього365938

За останні 20 хвилин: 2
Ваш IP: 3.237.200.21
,
Зараз: 2020-09-21 05:27

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.