Чаплинська районна державна адміністрація

Офіційний сайт

Пошук на сайті

joomla

invalid-1Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону  України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон).

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

Відповідно до статті 32 Закону для призначення пенсії за I групою інвалідності, а також у період до 1 січня 2017 року для призначення пенсії за II групою інвалідностізалежно від віку, в якому особу визнано інвалідом, або на день звернення за пенсією слід мати від одного року до 10 років страхового стажу, а саме:

 • у віці до 25 років включно – 1 рік;
 • від 26 до 28 років включно – 2 роки;
 • від 29 до 31 року включно – 3 роки;
 • від 32 до 34 років включно – 4 роки;
 • від 35 до 37 років включно – 5 років;
 • від 38 до 40 років включно – 6 років;
 • від 41 до 43 років включно – 7 років;
 • від 44 до 48 років включно – 8 років;
 • від 49 до 53 років включно – 9 років;
 • від 54 до 59 років включно – 10 років
 • у віці до 23 років включно – 1 рік;
 • від 24  до 26 років включно – 2 роки;
 • від 27 до 28 років включно – 3 роки;
 • від 29 до 31 року включно – 4 роки;
 • від 32 до 33 років включно – 5 років;
 • від 34 до 35 років включно – 6 років;
 • від 36 до 37 років включно – 7 років;
 • від 38 до 39 років включно – 8 років;
 • від 40 до 42 років включно – 9 років;
 • від 43 до 45 років включно – 10 років;
 • від 46 до 48 років включно – 11 років;
 • від 49 до 51 року включно – 12 років;
 • від 52 до 55 років включно – 13 років;
 • від 56 до 59 років включно – 14 років.
 • інвалідам I групи – 100% пенсії за віком;
 • інвалідам II групи – 90% пенсії за віком;
 • інвалідам III групи – 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону.
  • у жінок – 20 років, а у чоловіків 25 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 46 років включно;
  • у жінок – 21 рік, а у чоловіків 26 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 48 років включно;
  • у жінок – 22 роки, а у чоловіків 27 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 50 років включно;
  • у жінок – 23 роки, а у чоловіків 28 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 53 років включно;
  • у жінок – 24 роки, а у чоловіків 29 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 56 років включно;
  • у жінок – 25 років, а у чоловіків 30 років, якщо їм вперше встановлено інвалідність у віці до 59 років включно;

Для призначення пенсії за III групою інвалідності, а також починаючи з 1 січня 2017 року для призначення пенсії за II групою інвалідності на день звернення за пенсією, або залежно від віку, в якому особу визнано інвалідом, слід мати від одного року до 14 років страхового стажу, а саме:

Особи, визнані інвалідами (незалежно від групи) після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менш як 15 років. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах:

Тобто, спочатку визначається розмір пенсії за віком, а потім – розмір пенсії по інвалідності. При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 Закону  (нагадуємо, що відповідно до цієї статті особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років, для жінок з датою народження до 31 березня 1961 року передбачено поступове збільшення пенсійного віку за схемою, зазначеною в абзаці другому статті 26).

Якщо інваліди ІІ та ІІІ групи не працюють та мають відповідний стаж роботи (без урахування періоду з дня встановлення інвалідності до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону), пенсія по інвалідності обчислюється у розмірі пенсії за віком.

Пенсія по інвалідності у розмірі пенсії за віком обчислюється за наявності такого страхового стажу: 

а) для інвалідів ІІ групи:

б) для інвалідів ІІ групи, які визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтю 26 Закону, та для інвалідів ІІІ групи – 35 років у чоловіків та 30 років у жінок.

При призначенні пенсії по інвалідності орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержану ним від МСЕК виписку з акта огляду МСЕК.

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно.

У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, в якому змінено групу інвалідності.

У разі якщо особа не з'явилася в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у визначений для цього строк, виплата пенсії по інвалідності зупиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому вона мала з'явитися на повторний огляд.

У разі якщо строк повторного огляду медико-соціальної експертизи інвалідом пропущено з поважних причин або в разі визнання його знову інвалідом виплата пенсії по інвалідності відновлюється з дня, з якого припинено виплату, до дня повторного огляду, але не більш як за три роки, якщо орган медико-соціальної експертизи визнає її за цей період інвалідом. При цьому якщо під час повторного огляду інваліда переведено на іншу групу інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений період виплачується за попередньою групою інвалідності.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 зазначеного Закону для призначення пенсії, тобто за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Інваліди по зору I групи – сліпі  та інваліди з дитинства I групи мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 50 років, жінками – 40 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу в чоловіків і не менше 10 років страхового стажу в жінок.

Особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 45 років, жінками — 40 років та за наявності в чоловіків не менше 20 років страхового стажу, а в жінок не менше 15 років страхового стажу.

В разі виникнення питань, за додатковою інформацією Ви завжди можете звернутися за місцем проживання до районних управлінь або до головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

В головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області для пенсіонерів працюють телефони гарячих ліній 35-39-02 та 45-39-38 (управління військовослужбовців), в управлінні Пенсійного фонду України в м. Херсоні –
42-95-71, спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть розібратися у законодавчих новаціях.


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні176
mod_vvisit_counterВчора81
mod_vvisit_counterНа цьому тижні176
mod_vvisit_counterНа минулому тижні805
mod_vvisit_counterУ цьому місяці3601
mod_vvisit_counterУ минулому місяці4098
mod_vvisit_counterВсього346941

За останні 20 хвилин: 5
Ваш IP: 3.235.75.174
,
Зараз: 2020-05-31 23:57

blind

Головне меню

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Copiright © 2016, Чаплинська РДА. Всі Права Захищені.